Przejdź do treści

Amfibia do bezpiecznej kąpieli dla osób z niepełnosprawnością na Kaszubach

29.06.2022

Amfibia – wózek do kąpieli dla osób z niepełnosprawnościami jest dostępna nad jeziorem Końskim w Przechlewie. 24 czerwca przekazaliśmy sprzęt na kolejny sezon wakacyjny. Wszyscy chętni mogą korzystać z wózka bezpłatnie pod nadzorem ratownika.

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w korzystaniu z amfibii. Wystarczy zgłosić się do ratownika na strzeżonym kąpielisku nad Jeziorem Końskim. Tam znajduje się również pole namiotowe, domki oraz atrakcyjne tereny sportowe i rekreacyjne. Gospodarzem jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przechlewie.

Obecnie taki sprzęt jest dostępny w kilku popularnych, nadmorskich kurortach. Cieszymy się, że od dziś amfibia dostępna jest również w mniejszym ośrodku turystycznym. Dzięki niej osoby z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać z uroków pobytu nad wodą”. – mówi Daria Uljanicka, członkini zarządu Fundacji Integralia.

 

Przechlewo (powiat człuchowski) to atrakcyjnie zlokalizowana miejscowość turystyczna. Słynie głównie ze spływów kajakowych Brdą. Wieś jest otoczona przez 36 jezior i gęste lasy.

Współpracujemy blisko z Fundacją Integralia i Grupą ERGO Hestia i to już trzeci sezon, podczas którego kilkadziesiąt kolejnych osób z niepełnosprawnością może skorzystać, dzięki wykorzystaniu amfibii, z bezpiecznej kąpieli w naszym jeziorze”. – mówi Jan Gajo, zastępca wójta Gminy Przechlewo – „To doskonały przykład realizacji w praktyce naszej społecznej i samorządowej misji wyrównywania szans. Dziękujemy też za systematyczną opieką ubezpieczeniową Grupie ERGO Hestia oraz zestawy książek dla dzieci i młodzieży, związane z konkursem „Literacka Podróż Hestii”, które regularnie wzbogacają gminny księgozbiór” – dodaje.

Chcesz być na bieżąco?