Przejdź do treści

Czy wiesz jak zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami? [konferencja]

25.11.2021

Zapraszamy na krótką konferencję pt. „Czy potrafisz zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami?”, która odbędzie się 7 grudnia w godz. 12:00-14:00. Będziemy dyskutować o tym, dlaczego pracodawcy ciągle niechętnie zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami i co można zrobić, aby tę sytuację zmienić.

Zastanowimy się wspólnie, czy organizacje mają świadomość, że samo podjęcie decyzji o działaniach włączających osoby z niepełnosprawnościami do struktur firmy nie gwarantuje sukcesu. Omówimy kilka kluczowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, aby inkluzywność nie była jedynie przyjemnie brzmiącym sloganem społecznej odpowiedzialności biznesu, a stanowiła element codziennej praktyki szanującej różnorodność oraz dawała rzeczywistą satysfakcję i korzyści. Na bazie własnych sukcesów i porażek, opowiemy o tym, dlaczego warto podjąć wysiłek – jakie kluczowe elementy należy wziąć pod uwagę w procesie włączania oraz jak ułożyć strukturę działań. Co zrobić, aby kompletne puzzle dały finalnie rozwiązanie korzystne dla obu stron i były wartością dodaną dla organizacji, jej pracowników oraz klientów.

W wydarzeniu wezmą udział również prawnicy z kancelarii PCS | Littler. Opowiedzą między innymi o tym, czym jest zakład pracy chronionej, a także jakie znaczenie z perspektywy pracodawcy ma stopień niepełnosprawności pracownika. Nie zabraknie praktycznych porad, które pozwolą lepiej zrozumieć i prawidłowo wdrożyć dobre praktyki w tym zakresie.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia można przeczytać pod linkiem.

Chcesz być na bieżąco?