Przejdź do treści

Fundacja Grupy ERGO Hestia z prestiżową nagrodą „Symbol 2022”

06.12.2022

Monika Truszkowska-Bednarek, preseska fundacji podczas odbioru nagrody Symbol 2022.

Budowanie świadomości o wartości osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy to zadanie, które postawiła sobie Fundacja Integralia w 2004 roku. Była wtedy pierwszą i pozostaje do dziś jedyną w Polsce fundacją korporacyjną, która zachęca biznes do otwartości na współpracę w różnorodnych zespołach. Działania te zostały wyróżnione nagrodą Symbol 2022.

– Zgromadziliśmy dziś firmy, przedsiębiorstwa, uczelnie oraz instytucje, które charakteryzują się rozwojem nowoczesnych technologii, najwyższą jakością, innowacyjnością, skutecznym zarządzaniem, wsparciem biznesowym oraz synergią nauki i biznesu. Te czynniki są najważniejsze we współczesnej gospodarce, która zmienia świat na lepsze – podkreślił Jakub Lisiecki, dyrektor zarządzający PubliCity Media Group, redaktor naczelny „Monitora Biznesu” i „Monitora Rynkowego”, podczas galowego przemówienia.

Fundacja Integralia otrzymała „Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022” za całokształt działań włączających osoby z niepełnosprawnościami w środowiska biznesowe. Nagrodę podczas uroczystej Gali Finałowej odebrała Monika Truszkowska-Bednarek, prezeska zarządu Fundacji Grupy ERGO Hestia Integralia:
– Obchodzimy w tym roku 18-lecie działalności Fundacji Integralia. „Symbol Odpowiedzialności Społecznej” ma więc dla nas podwójne znaczenie. Z jednej strony – metaforycznie osiągnęliśmy pewną dojrzałość jako organizacja. Z drugiej ta dojrzałość i odpowiedzialność została właśnie zauważona i doceniona, za co serdecznie dziękujemy – podsumowała.

podejmują ważne społecznie wyzwania . Wyróżnienie otrzymują te podmioty, które nie mają konkurencji w obszarze swojego działania, a jednocześnie ich usługi charakteryzuje wysoka jakość.

Chcesz być na bieżąco?