Przejdź do treści

Integralia podczas konferencji „Kurs na HR”

19.10.2022

Wśród tematów poruszanych na konferencji „Kurs na HR” nie może zabraknąć kwestii niepełnosprawności. Już 20 października 2022 roku o godzinie 10:10 będziemy mogli przekonać się, o potencjale osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy.

Motywem przewodnim nadchodzącej edycji jest rynek pracy nowej ery. Uczestnicy dowiedzą się jak przekuć zagrożenia w sukces. Organizatorem Kursu na HR jest Grupa Progres, jeden z liderów branży HR w Polsce. Eksperci skupią się m.in. na powszechnym deficycie pracowników. Wskażą też jak z nim walczyć, również za pomocą aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami czy seniorów niesłusznie dyskryminowanych na rynku pracy. Opowiedzą na pytania, jak zdalny menadżer może skutecznie zarządzać pracą zespołu. Zdradzą również, dlaczego work-life balance odchodzi do lamusa. Pomogą rozpoznać mobbing i wskażą, co działy HR mogą zrobić, by pomóc pracownikom w uniknięciu takich niedopuszczalnych sytuacji. Organizatorzy nie zapominają też o ludziach młodych, którzy dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę kariery.

 

Agenda wydarzenia:

9:00 – Rozpoczęcie konferencji

 

Prelekcje – Część I

9:10 – 9:40 – Pokolenie silver a ageizm na rynku pracy (Marzena Rudnicka, Prezes Zarządu Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej)

9:40 – 10:10 – Deficyt pracowników – jak przyciągnąć pracownika do organizacji (Anna Goleniowska, dyrektor obszaru HR, Aldi sp. z o. o.)

10:10 – 10:40 – Osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Jak wykorzystać ich potencjał? (Monika Truszkowska-Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Integralia ERGO Hestia)

DEBATA

10:40 – 12:00 – Czy szkoła zawodowa i technikum to wstyd? Jak edukacja wpływa na wybór kierunków studiów młodych ludzi? Czy edukacja odpowiada na zmiany rynku pracy? (Justyna Kulling-Bogdan – Dyrektor w Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku, Magdalena Owsiana – Senior PR & CSR Manager w Wunderman Thompson Technology, Ryszard Stefaniak – zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy)

12:00 – 12:15 – Przerwa

 

Prelekcje – Część II

12:20 – 12:50 ­– Czy work-life balance przechodzi do lamusa, a tworzący się nowy trend na rynku pracy work-life integration przyjmie się na stałe? (Natalia Florek, NF Personal Branding, Owner & Career Consultant)

12:50 – 13:20 – Niezbędnik zdalnego menedżera – jak zaprojektować pracę zespołu? (Nadia Harris, remoteworkadvocate.com, międzynarodowy ekspert pracy zdalnej i hybrydowej)

13:20 – 13:50 – Czy to mobbing? Rola działu HR w działaniach antymobbingowych. (Joanna Cur, prawnik, wykładowca Collegium Humanum)

13:50 – 14:00 – Zakończenie

 

Zapisy

Kurs na HR odbędzie się 20 października (czwartek) w formie online, między 9:00 a 15:00.

Konferencja jest bezpłatna. Rejestracja na wydarzenie odbywa się na: https://kursnahr.pl

Chcesz być na bieżąco?