Przejdź do treści

Pobiegli, by pomóc. Hestianie wespół w zespół z Integralią

07.09.2018

W niedzielę, 2 września, po raz trzeci w Gdańsku wystartowała największa charytatywna sztafeta w kraju – Poland Business Run 2018. W tegorocznej edycji debiutowały cztery pięcioosobowe drużyny hestyjne i jedna drużyna Integralii. Po raz pierwszy w imprezie wzięły też udział osoby na wózkach inwalidzkich.

Udział Hestian w charytatywnej imprezie jest kolejnym, wyraźnym sygnałem podkreślającym gotowość pracowników do niesienia pomocy i nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Zgłosiliśmy łącznie 5 sztafet, przyczyniając się do polepszenia samodzielności osób z niepełnosprawnościami. – mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju.

To misja naszej fundacji, wyrażona tym razem w nieco innej formie. Serdecznie dziękujemy Hestianom za poświęcony czas i energię, z której mieliśmy przyjemność czerpać na trasie wyścigu.” – dodaje Monika Truszkowska-Bednarek, prezes Fundacji Integralia.

 

W tegorocznej edycji po raz pierwszy udział wzięły także osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Siedemnaścioro zawodników zmagało się w wyścigu Gdańsk Business Run on Wheels
(w tym dwóch pracowników Fundacji Integralia). To dobry wzorzec imprezy o charakterze masowym dostępnej dla osób z niepełnosprawnościami, z którego czerpać mogą inni organizatorzy podobnych wydarzeń.

Uczestnicy pobiegli, aby pomóc Markowi Wesołowskiemu i Łukaszowi Niegowskiemu, którzy ucierpieli w nieszczęśliwych wypadkach. Fundacja Integralia była partnerem tego wydarzenia. Poland Business Run to inicjatywa z sześcioletnią tradycją skupiająca przedstawicieli biznesu w całej Polsce. Trzy lata temu na stałe wpisała się w harmonogram charytatywnych imprez trójmiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Poland Business Run z siedzibą w Krakowie. Beneficjentami działań są osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Chcesz być na bieżąco?