Przejdź do treści

Ścigaj się po marzenia dla innych

17.08.2018

Pierwsza w Polsce odsłona wyścigu osób na wózkach inwalidzkich oraz handbike’ach pod nazwą Gdańsk Business Run on Wheels odbędzie się już 2 września. Celem akcji jest zbiórka środków na protezy dla osób po amputacjach kończyn. Zapisy wciąż trwają.

W ramach Gdańsk Business Run on Wheels po raz pierwszy osoby z niepełnosprawnościami poprzez udział w biegu charytatywnym będą mogli wesprzeć realizację marzeń innych niepełnosprawnych. Pozyskane środki przeznaczone zostaną za zakup protez i rehabilitację.

 

Dla kogo biegniemy?

Jednym z beneficjentów jest Marek Wesołowski. W ubiegłym roku uległ wypadkowi, w wyniku którego stracił obie nogi. Nie pozwolił jednak, by to zdarzenie zniszczyło w nim motywację do walki o swoje marzenia. Od zawsze był pasjonatem koszykówki, dziś – w odsłonie na wózku. W przyszłości chciałby zostać fizjoterapeutą oraz trenerem personalnym. I udowodnić, że utrata sprawności nie musi oznaczać rezygnacji z ambitnych celów. Integralia, która została partnerem tego wydarzenia, wspiera i kształci takie postawy na co dzień.

„Sport hartuje w codziennym funkcjonowaniu również na polu zawodowym.” – mówiła Monika Truszkowska-Bednarek, prezes Fundacji Integralia podczas konferencji dotyczącej GBR on Wheels. W rozmowie podkreślała również korzyści płynące z zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, ich pozytywny wpływa na zespoły pracownicze, zaangażowanie i atmosferę.

 

Co trzeba zrobić, by włączyć się do akcji?

Wystarczy zgłosić się do biegu. Do pokonania będzie półtorakilometrowy odcinek trasy biegnącej przy Europejskim Centrum Solidarności. Start zaczyna się o godzinie 9:15. Opłata startowa wynosi 25 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy prowadzi organizator – Fundacja Poland Business Run na stronie internetowej.

Chcesz być na bieżąco?