Przejdź do treści

Staże u agentów ubezpieczeniowych

13.07.2019

Fundacja Integralia propaguje zatrudnianie osób z niepełnosprawnością w środowisku biznesowym ERGO Hestii. Dla agentów ubezpieczeniowych uruchomiła program „WYRÓŻNIJMY SIĘ”, który jest dla nich szansą na pozyskanie cennego pracownika.

Dzięki „WYRÓŻNIJMY SIĘ” agenci, często po raz pierwszy, dotykają tematu niepełnosprawności. Chcemy być dla nich partnerem, który dodaje śmiałości i odczarowuje mity dotyczące pracy osób z niepełnosprawnością. Dwumiesięczny staż, który zapewniamy, jest doskonałą okazją, by sprawdzić się wzajemnie i zdecydować o dalszej współpracyW efekcie ubiegłorocznego pilotażu czworo spośród pięciorga stażystów zostało zatrudnionych. Mamy nadzieję, że z podobnym wynikiem zakończymy ten rok.– mówi Monika Truszkowska Bednarek, prezes Fundacji Integralia.

W ramach programu Integralia zapewnia kandydatów na staż, rekrutowanych zgodnie z potrzebami wcześniej zgłoszonymi przez agenta. Dbając o komfort współpracy obu stron, udziela również wskazówek na temat właściwych zachowań w stosunku do osób z różnymi niepełnosprawnościami. Uświadamia o dostępności architektonicznej placówek, wskazując, iż jej brak może odebrać szansę na pozyskanie kompetentnych stażystów, pracowników, a także lojalnych klientów. Programem objęto dziesięć placówek, wyłonionych spośród dwudziestu jeden otrzymanych zgłoszeń.

Chcesz być na bieżąco?