Przejdź do treści

Szansa na pracę dla osób z niepełnosprawnościami– webinarium

19.10.2022

„Talenty bez barier”, czyli o tym, jak projekty aktywizacji zawodowej zmieniają życie osób z niepełnosprawnościami – to temat webinarium, w które odbędzie się 20 października 2022 o godz. 17:00.

Dostosowane stanowisko pracy, komfortowe warunki, poczucie bezpieczeństwa, zadania stosowne do kwalifikacji i umiejętności oraz godziwe wynagrodzenie. Nie tylko zdrowe osoby wchodzące na rynek pracy mają wymagania i marzenia. Osoby z niepełnosprawnościami również chcą się zatrudnić u uczciwego i empatycznego pracodawcy. Niejednokrotnie mogą one mieć trudności ze znalezieniem pracy, czego przyczyną często są stereotypy i uprzedzenia. Właśnie dlatego Fundacja Integralia angażuje się w projekt „Mogę więcej”, który jest szansą na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami.

Tematy poruszane podczas wydarzenia będą oscylowały wokół kwestii pracy. Przede wszystkim Fundacja opowie o tym, jak zmienia sytuację zawodową wielu osób z niepełnosprawnościami. Usłyszmy także o tym, jak zdobywać cenne doświadczenie, o problemach, które można napotkać, ale też o tym, jak sobie z nimi radzić oraz o motywacji i nastawieniu na działanie. Gruntowne wprowadzenie w temat ułatwi spojrzenie na świat z perspektywy kandydata z niepełnosprawnością, co pomoże uwrażliwić słuchacza i wyedukować go w tej kwestii. Podczas wydarzenia usłyszmy prawdziwe historie tych, którzy napotkali na swojej drodze trudności, a mimo to znaleźli dobre zatrudnienie.

Gościem wydarzenia będzie Monika Dryl, certyfikowana koordynatorka projektów, która z Fundacją Integralia współpracuje od 2016 roku. Poprzednie projekty, przy których działała, cieszyły się uznaniem oraz odniosły sukces. Moderatorkami webinarium będą doradczynie zawodowe Centrum Rozwoju Talentów: Beata Butkiewicz i Agata Jakowlew-Dąbrowska. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy. Aby wziąć udział w webinarium, należy dokonać zapisu pod linkiem.

Chcesz być na bieżąco?