Przejdź do treści

Sprawny staż wyróżniony w konkursie „DEI 30% Club Poland”

06.10.2023

4 października podczas gali rozdania nagród w konkursie „DEI 30% Club Poland” Fundacja Integralia odebrała wyróżnienie za program Sprawny staż. Inicjatywa została doceniona przez organizatorów – 30% Club Poland – spośród 54 zgłoszonych projektów.

W konkursie zebrano i nagrodzono najciekawsze inicjatywy DEI (ang. diversity, equity and inclusion; różnorodność, równe szanse i włączenie), a jego podstawowym celem było zgromadzenie faktycznie realizowanych inicjatyw DEI, które m.in. mogą stanowić źródło pomysłów i inspiracji dla innych przedsiębiorstw. O nagrodę mogły ubiegać się przedsiębiorstwa, które zaprezentowały konkretne case studies – już zrealizowane lub trwające projekty związane z inicjatywami DEI.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z zainteresowania, z jakim spotkał się nasz konkurs. W krótkim czasie udało nam się uzyskać 54 naprawdę wartościowe zgłoszenia spośród których wybraliśmy 5 laureatów oraz wyróżniliśmy 8 kolejnych inicjatyw. Nie mogliśmy zatrzymać się jedynie przy laureatach, gdyż w naszym odczuciu znacznie większa liczba inicjatyw zasługuje, aby o nich mówić głośno – podkreśla Joanna Ałasa, Członkini Komitetu Sterującego 30% Poland oraz Principal Expert Sustainability w ING Banku Śląskim.

Kapituła konkursu „DEI 30% Club Poland” przyznała wyróżnienie dla programu „Sprawny staż” za dążenie do zwiększenia zatrudnienia studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami, a także promocję tej ważnej idei w miejscu pracy, mając potencjał wpływu na całe społeczeństwo.

Słowa uznania kierowane pod adresem naszej Fundacji podczas wręczenia nagrody oraz liczne rozmowy kuluarowe wzmocniły poczucie wyjątkowości misji Fundacji i dumy z naszych dokonań. Mają one rzeczywisty wpływ na poprawę sytuacji osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Program „Sprawny staż” nie tylko otwiera nowe perspektywy zawodowe, ale także zmienia sposób, w jaki społeczeństwo postrzega i traktuje osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Nie kryję wzruszenia i radości z tytułu otrzymania wyróżnienia. Dzięki takim konkursom możemy zarażać naszą ideą inne organizacje – relacjonuje Monika Truszkowska-Bednarek, prezeska Fundacji Integralia.

Za organizację konkursu odpowiadał 30% Club Poland, czyli kampania społeczna na rzecz zwiększenia różnorodności płci we władzach firm, angażująca prezesów i prezeski zarządów oraz osoby przewodniczące radom nadzorczym do działania i budowania inkluzywnej kultury korporacyjnej. Więcej informacji na stronie: https://30percentclub.org/

 

 

Chcesz być na bieżąco?