Przejdź do treści

Trwa rekrutacja do „Sprawnego stażu”

26.03.2024

Młody mężczyzna podczas pracy przy komputerze.

Fundacja Grupy ERGO Hestia Integralia rekrutuje do III edycji programu „Sprawny staż”, dedykowanego młodym osobom z niepełnosprawnościami. Tegoroczna odsłona programu oferuje aż trzydzieści stanowisk w dwunastu wiodących, międzynarodowych firmach.

Do udziału w programie zapraszani są studenci i absolwenci studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich, którzy posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz nie ukończyli trzydziestego roku życia. Termin na wysłanie aplikacji upływa 26 maja 2024 r.

Partnerami tegorocznej edycji programu „Sprawny staż” są renomowane firmy, takie jak Accenture, Bayer, Credit Agricole, Deloitte, ERGO Hestia, IKEA, mBank, ORLEN, Procter & Gamble, Rossmann, Siemens Healthineers oraz State Street. Każda z tych firm zaoferowała interesujące stanowiska i możliwości rozwoju kompetencji zawodowych. Zainteresowani kandydaci i kandydatki mają do wyboru trzydzieści miejsc stażowych w wielu obszarach jak administracja, HR, analiza danych, chemia, finanse, IT, logistyka, marketing i komunikacja, prawo itp.

Celem „Sprawnego stażu” jest wsparcie młodych osób z niepełnosprawnościami w rozpoczęciu ich kariery zawodowej. Chcemy dać uczestnikom możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz pracy w uznanych na rynku firmach. Nasz program otwiera drzwi do ambitnych projektów oraz umożliwia rozwój zawodowymówi Monika Truszkowska-Bednarek, prezeska Fundacji Grupy ERGO Hestia Integralia.

Praktyki w ramach programu rozpoczynają się w lipcu i trwają 3 miesiące, choć niektórzy pracodawcy oferują również staże dłuższe – półroczne lub nawet roczne. Minimalna stawka wynagrodzenia wynosi 4872 zł brutto za miesiąc stażu w pełnym wymiarze. Program zakłada tryb pracy w formie stacjonarnej, hybrydowej i w pełni zdalnej, w zależności od ogłoszenia.

„To już trzeci raz, kiedy łączymy potrzeby firm z potrzebami osób z niepełnosprawnościami. Program rozrasta się z roku na rok. Zaczynaliśmy z czterema partnerami, dziś jest ich dwunastu. Doświadczenie dwóch edycji pokazuje, że 40% stażystów i stażystek zostaje w firmach po zakończeniu programu. Inkluzywność na rynku pracy powoli staje się faktem.” – dodaje Monika Truszkowska-Bednarek.

Fundacja Integralia dba o włączające środowisko pracy, szkoląc zespoły przyjmujące stażystów i wspierając firmy na każdym etapie realizacji projektu.

Aplikacje do programu „Sprawny staż” można składać do 26 maja 2024 r. poprzez stronę www.sprawnystaz.pl.

Partnerami instytucjonalnymi/medialnymi są: Karta Różnorodności koordynowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Pracodawcy Pomorza, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska), Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Gdańska, Akademia Leona Koźmińskiego, Magazyn My Company, wyborcza.biz, Radio 357 oraz Life On Wheelz.

Chcesz być na bieżąco?