Przejdź do treści

Wprowadzamy dobro w ruch. Podaruj 1%

18.02.2019

Od 15 lat darczyńcy wspierają aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami, przekazując nam 1% podatku. W ramach ubiegłorocznej kampanii zebraliśmy ponad 15 tysięcy złotych. Dziękujemy! Kwota ta w całości przeznaczona została na projekt Inspiratorium dla młodzieży szkolnej, celem przygotowania jej do podejmowania działań na rynku pracy.

Integracja zawodowa osób z niepełnosprawnością to duże wyzwanie dla Polski. Najnowsze badania pokazują, że 80% tej grupy nie chce pracować. Przyczyn takiej sytuacji jest wiele. Jedną z nich jest niewłaściwie ukształtowana postawa, wzmacniania przez środowisko zewnętrzne, które nie wierzy w możliwości osób z niepełnosprawnościami. Chcemy to zmieniać wychodząc na przeciw potrzebom młodzieży. To co robimy, najlepiej obrazuje komentarz współpracującej z nami nauczycielki: „Bardzo miłym zaskoczeniem było to, że dzisiaj rano nasza niewidoma uczennica przyszła do szkoły – wyciągnęła laskę (nawet nie wiedziałam, że ją posiada) i powiedziała że od dzisiaj mam jej nie prowadzić pod rękę po szkole, tylko jej asystować. Stwierdziła, że musi być bardziej samodzielna i że wizyta u Was ją zainspirowała.”

W ramach Inspiratorium podjęliśmy się intensywnej pracy nad samodzielnością, wzmocnieniem wartości i ukierunkowaniem zawodowym ośmiorga uczniów XXIII Liceum w Gdańsku. W ciągu 6 miesięcy przeprowadziliśmy blisko 110 godzin indywidualnych sesji dla młodzieży oraz ich rodziców. To oni odgrywają ważną rolę w kreowaniu postawy prozawodowej swoich dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że to zaledwie namiastka procesu wsparcia. Jesteśmy jednak dumni, z tego ile udało się osiągnąć w pracy z tą młodzieżą. Czasami wystarczy niewiele, by nastąpiła znacząca zmiana. Dzięki naszemu projektowi dwie młode osoby z dużą świadomością podejmują pierwsze prace. Pozostali uczestnicy jeszcze się uczą. Wierzę, że oni również nie pozostaną bierni po zakończeniu szkoły. Wsparcie darczyńców pozwoliło nam na uruchomienie tego działania. Serdecznie dziękujemy za każdy przekazany 1% dla naszej fundacji.” – podsumowała Monika Truszkowska-Bednarek, prezes Integralii.

 

W tym roku rozliczenie podatku i wspieranie OPP jest jeszcze prostsze!

Wystarczy wejść na portal podatki.gov.pl i sprawdzić swoje zeznanie podatkowe, które przygotowała Krajowa Administracja Skarbowa. W formularzu online można uzupełnić swoje zeznanie o numer KRS wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego (KRS naszej organizacji: 0000 199 278).

Chcesz być na bieżąco?