Przejdź do treści

nasz zespół

Łączy nas empatia, wrażliwość i chęć do działania w słusznej sprawie. Są też kwestie, które nas różnią - osobowość, wiek, odmienne doświadczenia i styl pracy – to właśnie z tych różnic uczymy się od siebie najwięcej.

 • Monika Truszkowska-Bednarek - blondwłosa kobieta, uśmiechnięta, ubrana w czerwoną sukienkę.

  Monika Truszkowska-Bednarek

  prezeska zarządu

  Związałam się zawodowo z Grupą ERGO Hestia w 1994 roku. Jestem absolwentką Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Cenne kompetencje rozwinęłam jako menadżerka w strukturach sprzedażowych ERGO Hestii oraz koordynatorka i wolontariuszka Hestyjnego Centrum Wolontariatu. W 2014 roku dołączyłam do fundacji. Ten etap zawdzięczam wrażliwości, empatii i uważności na drugiego człowieka. To wartości, którymi się kieruję, odkąd pamiętam. Wierzę w moc różnorodności i potencjał każdej i każdego z nas. Dzielę się praktykami wspierającymi zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami przy każdej możliwej okazji. Cieszy mnie każdy, nawet najmniejszy sukces osoby, którą wspieraliśmy. Mówią o mnie "serce fundacji".

  Jestem miłośniczką aktywności blisko natury: slow joggingu, „kąpieli leśnych”, górskich wypraw i wycieczek rowerowych. Dodatkowo spełniam się jako sopranistka w sopockim Chórze Kameralnie. Od ponad 20-lat jestem pełnoetatową, czułą i cierpliwą towarzyszką syna Michała.

 • Daria Uljanicka - delikatnie uśmiechnięta, w blond włosach kobieta, w niebieskiej marynarce.

  Daria Uljanicka

  członkini zarządu

  W fundacji odpowiadam za opracowywanie i realizowanie strategii. Jednocześnie buduję relacje z biznesem koncentrując się na efektywnym zatrudnianiu kandydatów i kandydatek zgodnie z ich predyspozycjami i kompetencjami. Jestem absolwentką Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim oraz współtwórczynią zasad funkcjonowania fundacji korporacyjnych.

  Mówią o mnie „rozum fundacji”. Zanim podejmę temat przeanalizuję wszystkie za i przeciw. Nie ulegam presji odpowiedzi na wczoraj. W świecie powszechnego chaosu, ze stoickim spokojem, układam plan skutecznego działania. Pasjonuję się biografiami, badając tajemnice ludzkiego umysłu. Morze i jego otoczenie to dla mnie oaza spokoju, gdzie odnajduję równowagę i regeneruję siły.

   

   

 • Teresa Adamow - kobieta w podeszłym wieku, delikatnie uśmiechnięta, ubrana w białą bluzkę i marynarkę w kratę.

  Teresa Adamow

  księgowa

  Pracuję w Grupie ERGO Hestia już 28 lat. Dokładnie pamiętam pierwsze kroki fundacji, z którą jestem związana od samego początku. W pełni zgadzam się ze stwierdzeniem, że "jeśli praca jest Twoją pasją, to w życiu nie przepracujesz ani dnia”. Mimo, iż jestem na emeryturze już kolejny rok wciąż pracuję, bo czuję się potrzebna w otoczeniu przyjaznych i życzliwych mi osób.

  W sercu moim gra muzyka, która daje mi zadowolenie i siłę do dalszej realizacji powierzonych zadań. Prywatnie jestem spełnioną mamą i babcią dwóch wspaniałych wnuczek.

 • Angelika Golnau - długowłosa, uśmiechnięta, szczupła kobieta, w białej bluzce.

  Angelika Golnau

  główna specjalistka ds. komunikacji i PR

  Mam naturę zadaniowca – wyróżnia mnie wszechstronność, szybkość w działaniu i skuteczność. Odpowiadam za upowszechnianie działań fundacji oraz zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Od 12 lat pracuję w Grupie ERGO Hestia, gdzie rozpoczęłam karierę zawodową w ramach programu Integralii jako stażystka w Biurze Komunikacji. Od 2017 r. prowadzę warsztaty „Zmień Perspektywę” dla przedstawicieli biznesu dotyczące włączania osób z niepełnosprawnością do zespołu. Zrealizowałam do tej pory ponad 500 godzin na sali szkoleniowej.

  Ukończyłam studia socjologiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Prywatnie jestem miłośniczką sportu i wielbicielką gór w zimowej odsłonie.

 • Marta Górecka - szeroko uśmiechnięta, ciemnowłosa kobieta. Ma na sobie zieloną bluzkę i granatową marynarkę.

  Marta Górecka

  specjalistka ds. HR

  Jestem łowczynią talentów i poszukiwaczką ukrytych potencjałów w każdym człowieku. Od ponad 5 lat z pasją i zaangażowaniem nieustannie dążę do tworzenia nowych możliwości zawodowych dla osób z niepełnosprawnościami, budując w firmach inkluzywne zespoły. Zawsze dbam o to, żeby ludzie wokół mnie czuli się wysłuchani i zrozumiani.

  Z zawodu jestem psycholożką i absolwentką studiów podyplomowych z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi i psychologii transportu. Kocham naturę w każdym wydaniu - w szczególności psiaki.

 • Natalia Kalocińska - delikatnie uśmiechnięta kobieta w krótkich ciemnych włosach. Nosi okulary. Ubrana w czarną bluzkę i czerwoną marynarkę.

  Natalia Kalocińska

  specjalistka ds. integracji społeczno-zawodowej

  Moją mocną stroną jest umiejętność budowania relacji z ludźmi oraz dzielenie się wiedzą. Kompetencje te wykorzystuję w swojej pracy, pełniąc rolę opiekunki osób z niepełnosprawnościami zatrudnianych przez naszą fundację. Od 9 lat tworzę i prowadzę warsztaty „Zmień Perspektywę”, dotyczące inkluzywnej współpracy z osobami z niepełnosprawnościami. Do tej pory zrealizowałam ponad 600 godzin szkoleniowych. Ponadto jestem „głosem fundacji” - to ja odpowiadam na Wasze telefony i wiadomości.

  Ukończyłam studia na Uniwersytecie Gdańskim z zakresu Pedagogiki Społecznej oraz studia podyplomowe z coachingu na Uniwersytecie SWPS. Zdobyłam akredytację International Coach Federation. To właśnie coaching jest moją pasją – z radością wspieram innych w realizacji potrzeb i życiowych celów.

  Prywatnie jestem pasjonatką górskich wędrówek i tandemowych ekspedycji. Na co dzień poruszam się z psem przewodnikiem, który towarzyszy mi we wszystkich aktywnościach.

 • Elżbieta Wojciszke - kobieta w krótkich, ciemnych włosach, ubrana w niebieską sukienkę.

  Elżbieta Wojciszke

  specjalistka ds. HR

  Jestem trenerką i konsultantką kariery z pasją do psychologii oraz rozwoju osobistego. Moja misja to nie tylko znalezienie odpowiednich kandydatów i kandydatek dla firm, ale także budowanie świadomości i praktyk biznesowych opartych na równości, różnorodności i włączaniu każdego pracownika, zgodnie ze strategią Diversity & Inclusion.

  Moja droga zawodowa wiodła mnie przez liczne obszary, zaczynając od studiów psychologicznych, przez coaching kariery, szkolenia dla kadr sprzedaży, po rozwój w kierunku rekrutacji inkluzywnej w obszarze niepełnosprawności. Ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi i doradztwa zawodowego. Jestem certyfikowanym coachem ICC i użytkowniczką metody MBTI oraz audytorką dostępności architektonicznej. Moja praktyka zawodowa obejmuje szerokie spektrum działań, począwszy od oceny możliwości psychofizycznych, przez ergonomię pracy, aż po wsparcie osób z niepełnosprawnościami w miejscu pracy.

 • Agnieszka Zborowska - uśmiechnięta, blondwłosa kobieta w okularach. Ma na sobie bluzkę w kwiaty.

  Agnieszka Zborowska

  menedżerka projektów

  Łączę ludzi, spinam projekty, otwieram firmy. W Fundacji Integralia od 2015 roku koordynuję programy umożliwiające osobom ze szczególnymi potrzebami podjęcie zatrudnienia. Obecnie koordynuję program Sprawny staż oraz projekt aktywizacji społeczno-zawodowej osób ciężko poszkodowanych w wypadkach. Współpracuję z firmami, uczelniami i doradcami w całej Polsce. Aktywnym wsparciem osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy zajmuję się od 17 lat. Wierzę, że żadna praca nie wymaga od człowieka pełnej sprawności.

  Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej, doradztwa zawodowego oraz coachingu. W wolnym czasie wędruję po górach i odkrywam nowe miejsca.

Chcesz być na bieżąco?